Školní události - Co víme o pravěku

Na začátku školního roku jsem se těšil na nový předmět- dějepis. Nejprve jsme se učili o pravěku. Vyprávěli jsme si  o životě prvních lidí. Četli jsme si z knih od Eduarda Štorcha Lovci mamutů a Osada havranů.Druhou jmenovanou jsme zhlédli i jako film. To bylo dost dobrý. I projekt z období pravěku, který jsme zpracovávali ve skupinách, mě bavil.

Jan Bužík, 6.A

V září jsem ani nevěděl, co je to dějepis. Dnes už to vím. Někdy je to super, někdy nuda. Tak třeba projekt "99 minut v Egyptě"- to bylo dobrodružství. Na chvíli jsem se ocitl ve starověkém Egyptě. Myslím, že se mi to povedlo. Napsat i namalovat pyramidy.

Lukáš Tichý, 6.A

Nejprve jsem si myslela, že mě dějepis moc bavit nebude. Ale povídání o starověkém Egyptě mě dost chytlo. I projekt mě zaujal. Pomocí časostroje jsme se mohli vrátil o tisíce let zpět, až do doby starověku. V roli faraona, písaře, otroka či pouhého cestovatele jsme mohli prožít 99 minut v historii.

Dominika Pernicová, 6.A

Nejdříve to vypadalo na takový oddechový předmět...a trochu nudný. Nakonec se z dějepisu vyklubal docela dobrý  a zajímavý předmět. Z pravěku jsme dorazili až do starověkých států. Zkoušení a testíky by tedy nemuselo být. Ale projekty, ty mě baví. Třeba o pravěkých lidech, nebo 99minut v Egyptě. Co já toho tedy teď vím třeba o mumifikaci...nebo o stavění pyramid...

Jana Plisková, 6.A

Na podzim jsem vůbec nevěděl, co vlastně budeme v dějepise dělat a o čem se budeme učit. Teď můžu říct, že dějepis není špatný a docela mě baví.

Jakub Popelka, 6.A

Dějepis mě celkem baví. Třeba teď si vyprávíme o životě ve starověkých státech. Jak to tam vypadalo, jak se tam žilo. Projekt 99 minut v Egyptě mě moc bavil. Přenesla jsem se v čase a stala jsem se svědkem mumifikace. Namalovala jsem i kanopy, do kterých se vkládali vnitřnosti zemřelých.

Olga Lichevníková,6.B

V dějepise sice nemám samé výborné známky, ale baví mě. Doufám, že bude i nadále. Učíme se docela zajímavé věci. Třeba Egypt mě moc zaujal. I projekt 99 minut v Egyptě se, myslím, vyvedl. Teď jsou všechny naše práce vystavené na chodbě.

Petra Kalová, 6.A

Zprvu jsem ani nevěděl, co to ten dějepis vlastně je. Nejvíc ze všeho mě bavil pravěk. Hlavně první zbraně. Taky referát o starověkém člověku Ötzim byl dost dobrý. Nebo film Osada havranů, ten byl taky bezva.

Dominik Musil,6.A

V dějepise mě zatím nejvíc bavil starověký Egypt. Třeba když jsme si povídali o mumifikaci. Nebo když jsme si četli vyprávění o egyptských bozích.

Kateřina Pitková, 6.B

Dějepis není zrovna můj úplně nejoblíbenější předmět. Mě hned tak něco nezaujme. Ale třeba projekt o starověkém Egyptě mě bavil. Psala jsem o mumifikaci. Taky mě dost zajímalo, jak vyráběli papír z papyru.

Vendula Klepalová, 6.B

FOTOgalerie