Školní události - Cvičná kuchyň

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií

Díky dotaci z evropských fondů bylo na začátek školního roku 2009/2010 připraveno pro žáky ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 otevření nové cvičné kuchyně s 20 místy ve výukové části učebny a 4 pracovišti v praktické části. Ta jsou vybavena moderními sporáky, mikrovlnnými troubami, chladničkou, myčkou na nádobí a dalšími přístroji, které do dnešní kuchyně neodmyslitelně patří.
Žáci a žákyně 2. stupně budou využívat cvičnou kuchyň především v předmětu Domácnost, ve kterém si vyzkouší přípravu jídel počínaje nákupem potravin, jejich uchováním a konče zpracováním. Cvičnou kuchyň využijí ale také menší děti na 1. stupni, které mají v osnovách Pracovních činností zahrnutu i přípravu jednoduchých pokrmů a základní poučení o stolování.
Cvičná kuchyň poskytuje škole další příležitost, jak děti seznámit se zásadami zdravého stravování a především v praxi ukázat, že se tyto zásady mohou bez problémů stát součástí jejich životního stylu.

Průběh výstavby sledujte ve fotogalerii.

Cvičný byt

FOTOgalerie