VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Světový den kaše

Den kaše si připomínáme každoročně 10. října. Toto výročí nám připomíná, že na světě existují oblasti, kde stále panuje hlad a pravidelné darování výživné kaše do tamějších škol, díky sponzorům z bohatých oblastí světa, může  tyto chudé regiony z dlouhodobého hlediska dostat do lepší situace.

Naše družina Lištiček se u této příležitosti  připojila k výzvě Hrnečku vař mezinárodní charitativní organizace Mary´s meals. S dětmi jsme si vysvětlili, že existují kluci a holky, kteří nemívají tak dobré svačiny jako oni tady a že těmto chudým dětem máme touto akcí šanci přispět na školní obědy.

Děti mohly přispívat konkrétně odřeknutím si sladkosti, kterou v pondělí, úterý a ve středu získávaly za splnění různých úkolů, nebo směly donést sladkou dobrotu i ze svých zásob z domu. Pochutiny si sníme při zvláštních příležitostech v naší družině během roku a za ušetřené výdaje za jejich nákup objednáváme kaši, která putuje do škol k potřebným dětem.

První den jsme se u nás ve třídě pobavili divadýlkem: zdramatizovali jsme si pohádku Hrnečku vař. Druhý den jsme o kouzelném hrnečku zpívali píseň a třetí den jsme si kaši uvařili a také si na ní pochutnali. V tělocvičně jsme se vydali na dobrodružnou výpravu do lesa sbírat jahody a pořádně se při tom zapotili. Zdobili jsme také hrnečky z kartonu, které děti měly někomu darovat nebo zanechat na nějakém místě ve škole, aby výrobek mohl udělat radost i někomu neznámému.

Tento ročník jsme si zkrátka užili naplno a už teď se těšíme na další ročník výzvy Hrnečku vař.

Kristýna Kalodová