Návštěva městské policie

Ve středu 12. října k nám na školní hřiště dorazili policisté, aby představili svou práci všem dětem v družině. Děti měly možnost se na cokoli zeptat a se zájmem naslouchaly co všechno městská policie řeší, o co se stará a jak nám pomáhá. Policisté přivezli i speciální předměty, které ve své práci používají – neprůstřelnou vestu, helmu, obušek, pistoli, síť na odchyt divokých zvířat nebo třeba „botičku“ zamezující odjezd špatně zaparkovaného vozidla. Prozradili nám, že se policisté v Blansku starají i o seniory, kteří si je mohou přivolat jednoduše pomocí tísňového tlačítka.

Zopakovali jsme si základní pravidla bezpečného chování na silnici a důležitá nouzová čísla.

Děti si poté mohli vše vyzkoušet a prohlédnout, ti nejodvážnější se i posadili do policejního auta a dokonce spustili houkačku!

Návštěva policistů měla úspěch a jen jsme zamávali odjíždějícímu policejnímu vozu, začaly si děti na hřišti hromadně hrát na policii a lupiče. Naštěstí policie nakonec vždycky vyhrála!