Den kaše v družině

U příležitosti Světového dne kaše 10. října se skupinka dětí v družině rozhodla symbolicky podpořit mezinárodní charitativní organizaci Mary’s Meals, která zakládá školní stravovací programy v nejchudších komunitách po celém světě.

První den jsme si povídali o životě chudých dětí v některých vzdálených zemích a vyrobili si kartonové Zázračné hrnečky. Ozdobený hrneček pak každý někomu věnoval nebo třeba zanechal na libovolném místě ve škole, aby udělal radost neznámému nálezci.

Druhý den jsme si zdramatizovali pohádku Hrnečku vař a užili si při tom spoustu legrace.

A nakonec jsme se vydali do naší školní kuchyně připravit ovocnou kaši pro nás a naše kamarády. Kaše nám moc chutnala a vitamíny všem určitě dodaly sílu na celý zbytek podzimu!