Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Výlet družiny do Anthroposu a na Lipku.

Ve středu 11. 5. jsme vypravili autobus s 51 družinovými dětmi na zájezd do Brna. Naším cílem bylo ekologické centrum na Lipové  - Lipka a Anthropos.

40 dětí se vydalo na Lipku, 11 dětí do Anthroposu.

V ekocentru jsme se rozdělili na tři skupiny a ti nejmladší šli za skřítkem, který jim ukázal různé přírodní materiály, které se dají vyžívat v běžném životě. Celý program probíhal v ději pohádky a dětem se nabízené aktivity líbily.

Další dvě skupiny se vystřídaly a postupně se dozvěděly, jak vzniká kompost, jací živočichové v něm žijí, jak se dají pozorovat lupou a zasadily si do květináčků cibulky.

V další době se děti přesunuly do klubovny, kde získaly  spoustu informací o zvířatech, které běžně potkáváme. Po instruktáži v klubovně se děti přemístily ven a na zahradě si svoje poznatky ověřily přímo v terénu. Čas velmi utekl rychle a už byl čas k odjezdu.

Děti, které jely do Anthroposu, viděly jak se vyvíjel život na naší planetě a velice je zaujalo moderní pojetí výkladu, když sledovaly změny na speciálním promítacím zařízení. Děti také navštívily výstavu, která je umístěna v blízkosti Anthroposu.

Všichni byli  s poznávacím zájezdem spokojeni a už se těší na další  akce se školní družinou.

Mgr. Iva Kakáčová