Klub Nadaných Dětí na Salmovce

Angličtina – pátek 13.dubna 2012

Dnešní schůze byla zaměřena na anglický jazyk. Pro děti byly nachystány následující aktivity: multimediální prezentace zaměřená na anglickou kuchyni, vybarvování britské vlajky a dvě hry.

Začaly jsme s prezentací, která byla promítána na interaktivní tabuli. Prezentace obsahovala základní údaje o tom, co si představit pod pojmem anglická kuchyně a také nám představila některé anglické pokrmy a nápoje, jako například bezový sirup, černý čaj, rybu a hranolky nebo tradiční anglickou snídani. Řekli jsme si co je to „balený oběd“ – v Anglii děti žáci dostanou od rodičů studený oběd zabalený do krabičky, vařené obědy tam nejsou tak běžné jako u nás.

Jelikož se někteří žáci učí angličtinu již od první třídy, řekli jsme si, že by bylo dobré jim představit britskou vlajku, jakožto jeden ze základních symbolů Velké Británie. Pověděli jsme si, že britská vlajka je kombinací vlajek Anglie, Skotska a Walesu. Jejími barvami jsou bílá, červená a modrá. Následně si každý jednu vlajku vybarvil.

FOTOgalerie