Školní události - Společný start 6.A

Ve dnech 2. - 3. 10. 2008 se naše třída, 6.A zúčastnila akce pod názvem, „Společný start“, který se konal v kempu v Jedovnicích. Odjížděli jsme z nádraží autobusem
v 8 hodin ráno. Ze zastávky v Jedovnicích jsme se pěšky vydali do kempu, kde jsme se ubytovali a hned se pustili do práce. Ptáte se do jaké? Nejdříve jsme si upravili klubovnu tak, abychom neseděli jako ve škole, ale měli k sobě blíž a lépe se nám komunikovalo. Po krátkém seznámení jsme si vyzkoušeli pár zajímavých her v kruhu, které byli zaměřeny na to ,abychom se lépe poznali.
Po obědě jsme vyrazili ven do přírody, která je v okolí Jedovnic kouzelná. Počasí nám přálo a my se mohli pořádně vydovádět, ale i prožít společně zkušenosti, které nebyly pro všechny úplně příjemné. Třeba, když jsme při společné hře na někoho zapomněli, nebo když se ukázalo, že ten na koho spoléhám až tak spolehlivý není.
Po večeři jsme byli příjemně překvapeni, protože někteří spolužáci a spolužačky si pro nás připravili program. Třeba například hádací soutěž nebo nám příjemně zahráli na kytary. Moc děkujeme.
Večer jsme v kruhu hodnotili celý den a každý měl možnost sdělit druhým, jak vnímal různé věci při hrách, jak se cítil a co se mu líbilo či nikoli. Dostali jsme se i k věcem souvisejícími se školou, byl prostor k tomu vzájemně si sdělit, jak se nám v kolektivu líbí, co nám vadí, co nám nefunguje a co bychom chtěli změnit. Bylo toho dost a proto jsme šli spát později než jsme plánovali.
Druhý den jsme pracovali na společné chartě třídy, která měla formu stopky. Náš hlavní problém je totiž nadměrný hluk ve třídě a to nejen o přestávkách, ale také atmosféra v hodinách někdy překročí hladinu hluku, při které se těžce pracuje. A tak nám ve třídě nad tabulí visí velký plakát se stopkou hluku a pravidlem, že když někdo druhý mluví, já nemluvím a poslouchám!
Po závěrečném hodnocení jsme se téměř úprkem přesunuli na autobusovou zastávku a zdárně dojeli domů. Ještě, že byl víkend a my si mohli odpočinout a vše si v klidu ve svých myslích ujasnit. Doufejme, že se nám společný start vydařil.

Hana Doleželová

FOTOgalerie