Školní události - Piráti 19. 6. ve 3. A

Lovci pokladů a záhad se jmenoval celoroční projekt věnovaný tajemstvím, záhadám, poznávání nového a seznámení s námořními objevy, mapami a historií.

Naše snažení bylo završeno projektem Piráti. Převlékli jsme se do pirátského oblečení a pustili se do zkoumání a cestování po glóbusu, poznali jsme rovník, rovnoběžky a poledníky. Také jsme na rozkrojené bramboře objevili vrstevnice a porovnali s podrobnou mapou Holštejna, kde jsme byli na výletě. Doplňovali jsme rozpitou stránku lodního deníku, posílali vzkaz v láhvi a ulovili zlatou rybku, která by nám splnila 3 přání. Poslechli jsme si ukázky z knížky  Poklad na ostrově a koukli se na kousek filmu o těžké práci námořníků na plachetnicích. V tělocvičně jsme si vyzkoušeli rovnováhu a zahráli divadlo Jak piráti vymizeli.

Už se těšíme na poslední den školy a poklad, který třeba najdeme i my. Před námi jsou prázdniny a spousta nových objevů.

FOTOgalerie