školní události - jak žije 2.A

Projektový den u nás

Byl zaměřen na 25. výročí školy. Domácím úkolem bylo ztvárnit číslo 25. Fantazii dali volnost všichni žáci a za pomoci rodičů vymysleli neuvěřitelné věci- dort, perníčky, burákový- zvonečkový závěs, Kristýnka a Barunka měly fantastické účesy.
Děti si samy vybraly, které předměty by chtěly mít. Odhlasovali si M, Tv, Vv a Pč. V M putovali virtuální školou a plnili úkoly v jednotlivých učebnách, platili penězi v bufetu a počítali talíře v jídelně. Ve Vv a Pč se seznámili s historií školy a vytvářeli koláž na téma Naše škola v zimě. A když Tv, tak samozřejmě na míčích a v tělocvičně. Bylo to super.

Vánoční dopoledne

Proběhlo v poklidné atmosféře. Zopakovali jsme si zvyky, vyrobili voňavý svícínek z jablíčka, vzájemně ochutnali cukroví.
Šli jsme také zahrát zimní příběh o Myšce a makovici svým mladším spolužákům do 1. třídy. Na závěr jsme si rozdali dárečky a zazpívali koledy.