školní události - život ve 2. A

Pracovní činnosti 7. května 2008

Pustili jsme se do stavebnice Seva a ve skupinkách se něm podařily zajímavé stavby. Nakonec jsme postavili Mrakodrap a ruce k dílu přiložila celá třída.

Projekt Olympijské hry v Číně

Napřed jsme si vyhledali maskoty olympiády a pokusili jsme se je nakreslit. Seznámili jsme se s jejich jmény a tuší namalovali čínská písmena.Nejvíce nás však zaujali draci. Na internetu jsme si vyhledali jejich historii i místo v čínské mytologii. A pak už padl návrh, že je přece dokážeme vyrobit. Sehnali jsme potřebný materiál a pustili jsme se do lepení, stříhání, vycpávání a tvorby draků ve 3 skupinkách. Dalo nám to zabrat, ale dokázali jsme to!

Výlet 2.A a 2.B na Macochu a do Punkevních jeskyní 27. 5. 2008

Za slunečného rána nás autobus zavezl na Macochu, kde jsme se podívali do propasti a vyděsili se její hloubkou. Dál naše kroky pokračovaly na Dolní můstek a Salmovou stezkou do Pustého žlebu. Pořádně jsme se nadýchali super čerstvého, voňavého a vlhkého vzduchu. Proběhli jsme blátem v Čertově brance a vlezli do nejbližší pukliny ve skále.V Punkevních jeskyních nás očekával mladý průvodce a podal nám pěkný výklad o jeskyni, Macoše i novinkách. Viděli jsme netopýra a podivili se, že voda v propasti už neteče z Horního do Dolního jezírka, ale našla si cestu asi 3 m vedle. Před 5 lety prý došlo ke změnám toku vod v Amatérské jeskyni. Potom jsme se nalodili a pluli po tajemné, ale zakalené říčce Punkvě. Pak jsme se vydali na cestu ke Skalnímu mlýnu a obdivovali propadání, velké hlemýždě i zajímavé rostliny. Na Skaláku na nás čekal autobus a přivezl nás zpátky. Vše se vydařilo a počasí bylo báječné.

Sportovní den - Olympiáda na Salmovce

Projekt o Olympiádě v Číně byl završen 30. května sportovním kláním všech žáků 1. stupně. Bojovalo se ve 3 disciplínách – běhu na 50 m, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. Závodníci byli vydatně povzbuzováni a dosahovali výborných výsledků. Vítězové byli odměněni.