školní události - zájezd za odměnu

Žáci naší školy ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 se již tradičně zúčastnili zájezdu za odměnu. Zájezd je určen pro žáky, kteří vzorně reprezentovali školu, nebo byli aktivní ve prospěch třídy nebo školy. Letos jsme navštívili Lednicko - Valtický areál. Nejdříve jsme prošli Lednický zámek, ve kterém nás ovanula historie a zaujaly nás památky. Potom jsme se plavili na lodičkách po zámeckém kanálu, ve kterém jsme mohli vidět některé chráněné živočichy. Plavba na lodičkách skončila u Tureckého minaretu, který se právě opravuje. Kdo chtěl, mohl vystoupat 302 schodů a pokochat se krásným výhledem. Cestou nazpět k zámku jsme navštívili výstavu Tajemná Indonésie – Nepál. Tato výstava nás velmi zaujala, protože jsme mohli shlédnout videa, fotografie a různé předměty z míst, kam bychom se nedostali. Myslím, že se výlet všem líbil.

Ondřej Fišer, 8.B

autor Tomáš Podrabský, 8. B