školní události - zdobíme stromeček zvířátkům

18.12. se třída 3. B vyzbrojila teplým oblečením, termoskami s teplým čajem a batohy plnými jablek, mrkví, kaštanů. Takto připravená vyrazila do přírody. Nejprve jsme se zastavili u potoku Palava, zopakovali jsme si, že se vlévá do řeky Svitavy. Zastavili jsme se u pomníčku padlého vojáka. Hlavní úkol – nazdobit vánoční stromek zvířátkům – nás čekal. A my jsme ho zvládli. Přejeme i vám krásné Vánoce a hodně slunečný nový rok 2008.

Očima dětí:

Monička Malachová
Zdobení stromečku pro zvířátka 27. prosince

Naše třída šla do lesa zdobit stromeček pro zvířátka. První a druhou hodinu jsme byli ve škole a učili se. Na začátku třetí hodiny všichni vzali dobroty pro zvířátka už navázaná na šňůru a šli jsme se převlékat. Když jsme se převlékli, vyšli jsme ven. Na zádech měly všechny děti i paní učitelka batůžky a někdo měl v batůžku i termosku půllitrovou nebo litrovou.
Po cestě se nás paní učitelka ptala, jak se jmenují stromy, kolem kterých jsme procházeli. Ještě než jsme došli do lesa, šli jsme se podívat na jeden modřín, na který jsme se dívali na začátku podzimu. To byl ještě plný jehliček. Paní učitelka se nás pak zeptala, jakými změnami prošel. Všichni, až na nějaké kluky, řekli, že mu opadalo jehličí, a potom jsme šli dál. Šli jsme do lesa. Byla tam docela zima, takže všichni museli mít povinně čepice, ale Jirka neměl čepici, takže si musel nasadit kapuci. Paní učitelka řekla, že tam, kam chce dojít, je dost daleko. A že bychom si museli pospíšit, abychom tam došli. Ale moc jsme si nepospíšili, jen nějaké děti šli o trochu rychleji. Ba naopak jsme možná zpomalili, protože cesta začal být do kopce. Už jsme šli docela dlouho a vtom jsme uviděli čtyři nebo pět malých stromků pohromadě. Rostli v mechu a v mokré trávě. Ale v trávě nerostly stromky, tráva rostla jenom na nějakých místech v plácku čtyř nebo pěti malých stromků. Tyto stromky jsme měli nazdobit. Tak si všechny děti vzaly nějaké ty dobrůtky pro zvířátka a šly zdobit stromky. Děti si přinesly tyto dobrůtky pro zvířátka: mrkve, jablíčka, brambory, lůj a kaštany. Mrkvičky a jablíčka měl skoro každý, ale vím, že Katuška přinesla tři mrkve a já jedno jablíčko. Adam přinesl kaštany. Magda přinesla takový řetěz, vlastně to byly kousky jablka, mrkve, řepy, brambory a chleba a vypadalo to jako řetěz. A ještě Marťa přinesla lůj. To je všechno, co vím, že si děti vzaly. Když jsme všechno nezdobili, podívali jsme se, jak to vypadá. Vypadalo to moc hezky. Na stromcích byly navěšené mrkve, jablíčka a řetěz od Magdy. Na pařezu vedle stromků byla položená jablíčka nakrájená na měsíčky a kaštany. Když jsme se podívali na nazdobené stromky a když jsme zjistili, že jsou moc hezké, šli jsme zpátky. Ještě než jsme vyšli, řekl Adam paní učitelce:“Já už ho vidím!“ „Co vidíš?“ ptá se paní učitelka. „To divoký prase,“ řekl Adam. Myslel to divoké prase, které přišlo na jeho kaštany. Ale ve skutečnosti žádné prase neviděl, jen tak žertoval. Potom už jsme opravdu šli. Tak za hodinu jsme konečně uviděli školu a za chvíli jsme k ní došli, potom jsme do ní vešli, tak skončil náš výlet.