školní události - sportovní den

V pátek 30. května 2008 sportovní areál naší školy ožil ruchem, který není běžný. Celá škola zakončila dlouhodobý projekt týkající se olympijských her. Právě sportovní den byl jeho vyvrcholením.

0d 8 hodin do 11 hodin byla všechna sportoviště školy k dispozici žákům 1. stupně.
Všechny děti si v průběhu dopoledne zahrály turnaj ve vybíjené a zasportovaly si v atletických disciplinách. Každý si vyzkoušel běh na 50 m, skok do dálky z místa i rozběhu a hod kriketovým míčkem.
Třídy byly rozděleny na 1. – 3. ročníky a 4. – 5. ročníky.

Celé dopoledne se nám velmi vydařilo a spousta mladých sportovců si zlepšilo své osobní výkony.

Žáci druhého stupně se na sportovištích objevili po 11. hodině. Čekal je test jejich vlastní zdatnosti. Sami si mohli zjistit, jak na tom jsou jejich těla po fyzické stránce. Prošli překážkovou dráhou, prováděli shyby na hrazdě, skákali do dálky z místa, skákali přes švihadlo, ale pokoušeli se také v samostatném nájezdu dát gól floorbalovému brankáři nebo kopnout fotbalovou penaltu, ...
Výsledky byly pro mnohé překvapující. Doufejme, že je přivedou k pravidelnému pohybu. To by byl nejlepší výsledek celého projektu.