školní události - prvouka ve 3.A

Beseda s myslivcem

21. května jsme měli zajímavou hodinu prvouky. Pozvali jsme k nám do třídy dědečka Ondry. Je totiž myslivec a ví spoustu zajímavostí o lese a lesní zvěři. Přinesl nám na ukázku parohy jelena a muflona, lebku srnce a další. Kluky samozřejmě nejvíc zajímaly zbraně, které používají myslivci. Taky jsme se mohli zeptat na to, co nás zajímalo. Každý z nás dostal pěkné pohledy a obrázky zvířat. Beseda se nám moc líbila.

Učivo prvouky přímo vybízí k tomu, abychom se vydali do přírody a pokusili se najít a uvidět co nejvíc z toho, o čem se píše v učebnicích a o čem si povídáme.

Dnes jsme se šli učit prvouku ven. Viděli jsme tam hrozně moc květin a broučků. Šli jsme okolo přehrady a viděli jsme pulce. Těch tam ale bylo! Šli jsme dál a pak jsme si sedli na lavečky a pozorovali jsme ptáčky. Poznali jsme kosy, vrabce, sýkorky a konipásky. Měli jsme sbírat tři květiny a tři živočichy, ale ty jsme měli jen najít a ukázat paní učitelce a ještě poznat tři stromy a utrhnout z nich list. Ve škole jsme to dali do knížky a teď to lisujeme. Budeme dělat herbář.

Aneta Sommerová 3.A

V pondělí 27.5. se nám hodina prvouky velmi líbila. Šli jsme se třídou ven. Cestou jsme plnili různé úkoly a sbírali rostliny, protože budeme dělat herbář. Někdy jsme se zastavili, abychom viděli různé zajímavosti.

Vojta Flek 3.A

1    2