školní události - olympijské myšlenky táhnou

Olympijské hry jsou tématem, které se s příchodem letošního léta stále častěji objevují v našich médiích, a tak není divu, že nejsme jediná škola, která olympijskému tématu věnovala svůj celoškolní projekt. Protože tato nejvýznamnější událost nabízí mnoho možností zpracování, pojali jsme náš projekt jako dlouhodobý. Jeho zahájení jsme stanovili na začátek dubna a konec na 30.5.2008. Učitelky a učitelé všech předmětů zařadili tématiku vhodným způsobem do svého předmětu. Tak vznikly velmi podařené výtvarné práce zachycující věci charakteristické pro Čínu – písmo, draci, klobouky, hry.
V hodinách výtvarné výchovy také vznikl a pomocí ankety dětí byl vybrán školní maskot. V oblasti slohové a literární se děti pokusily napsat příběhy o sportu, ale také veršovat na téma olympijské hry a sport tu s větším, tu s menším úspěchem. V dalších předmětech vznikaly projekty o historické a moderní podobě olympijských her, o Číně, dodržování lidských práv v Číně. O minulých olympiádách si mohou děti udělat obrázek také pomocí map s místy konání OH, statistik a tabulek výsledků a portrétů našich nejvýznamnějších sportovců. Všechny práce, jsou uspořádány do výstavky, kterou navštíví nejen všichni žáci naší školy, ale je otevřena do 6.6.2008 i pro rodiče. Tečku za celým projektem udělal sportovní den 30.5.2008 - ale to je už námět na samostatnou zprávu ...

FOTOgalerie

Školní maskot projektu