školní události - Mikuláš 1.A s 8.A

Už se stalo tradicí, že patronátní třídy chystají mikulášskou nadílku pro své mladší kamarády. Letos připravily program pro prvňáčky třídy 8.A a 8.C. Už od sedmi hodin ráno probíhalo oblékání, líčení, úpravy v tělocvičně a dolaďování programu. V osm hodin se čerti schovali do svých úkrytů a čekali na nic netušící prvňáčky. Pravdou je, že čerti se množství prvňáčků možná trochu zalekli, protože jim docela trvalo, než se odvážili opustit své bezpečné úkryty. Pak následovala menší honička, dokud Mikuláš vše nezarazil a nezahájil hlavní program. Tím bylo rozdělování nadílky. Prvňáčci se možná trochu divili, jak byl Mikuláš o jejich chování dobře informován. Děti, které byly hodné, dostaly od andělů nějakou sladkost. Ale ty zlobivé si na nadílce moc pochutnat nemohly – bylo to totiž uhlí. Nakonec se Mikuláš nad zlobivci přece jen slitoval a Těm, kteří se vyloupili nějakou básničkou či písničkou, dal možnost vyměnit si uhlí za sladkost. Čas rychle utíkal, takže se už stihla jen hra na rybičky a rybáře (pravda, jednu chvíli to vypadalo, že rybičkami budou čerti) a všem nezbylo nic jiného, než čekat na další rok. Někteří staří čerti ale musí pořádně trénovat, protože jinak nevím, jestli budou za rok na svůj úkol vůbec stačit.