školní události - lanové centrum

V pátek 30. května jela naše třída VIII.A společně s VIII.B na exkurzi do nově otevřené části lanového centra v Brně – Lesné. Cesta tam proběhla bez problémů. Hned po příjezdu si nás rozebrali instruktoři a učili nás zacházet s lanem, karabinami a jak se vzájemně jistit. A hurá na nově postavené překážky. Největší atrakcí byla nepochybně houpačka. Člověk se musel nechat přivázat k lanu a spolužáci ho vytáhli do výšky asi 14 metrů. Pak si uvolnil pojistku a padal volným pádem dolů. No, málokdo to zvládl bez křiku a některá slova, co padala, se ani nedají publikovat. Ale kupodivu se tam odvážil téměř každý. Také jsme lezli na nově postavené věži, která obsahuje obzvlášť náročné překážky, protože se při lezení hýbou. Někteří z nás opravdu překvapili, jak jsou šikovní a odvážní. Neměli jsme strach, protože jsme byli bezpečně zajištěni a kamarádům jsme důvěřovali. Čas nám vyšel akorát a instruktoři byli dobří, příjemní a ochotní. Cesta zpět byla podstatně zajímavější. Nejdřív jsme dobíhali na šalinu, abychom stihli méně nacpaný vlak (to jsme ještě nevěděli, co nás ve vlaku čeká), ale přestože řidič tramvaje viděl, že dobíháme, zavřel dveře a části žáků i s paní učitelkou ujel. Takže ti rychlejší z nás, co byli na nádraží dříve, mohli využít malou časovou rezervu k nákupu občerstvení a mezitím nás druhá skupinka dojela. Vlak jsme stihli na poslední chvíli, ale mačkali jsme se jak sardinky v konzervě, protože kromě studentů a dospěláků s námi jely z výletu děti s jízdními koly, jimiž úspěšně blokovaly průchod vagóny. I přes nepohodlí na zpáteční cestě se nám na exkurzi líbilo a už zpracováváme naše třídní učitelky, abychom příští rok mohli jet zase.

Monika Ondroušková a Jan Mokrý, VIII.A