školní události - keramická dílna

Ve středu 5. března se vypravili žáci třídy 1.A do DDM Údolní 2 Blansko. Zde měly děti objednanou keramickou dílnu.
Po příchodu byly děti rozděleny na dvě skupiny a každá pracovala v jedné klubovně. Na všechny už čekalo připravené pracovní místo s potřebnými pomůckami a děti se daly s radostí a nadšením do práce. Pod odborným vedením se začala zpracovávat keramická hlína. Tématem byl jarní motiv – kudrnatá ovečka (beránek). Prvňákům šla práce pěkně od ruky. Když se některá část nepodařila vymodelovat podle představ, znovu se zmačkala do kuličky a vytvářelo se znovu. Na sestavování výrobku se musel dodržovat určitý postup – vymodelovat, poškrábat, polepit a pak další kousek přitisknout. Děti poznaly, že když nějaký krok vynechají, upadne jim z ovečky třeba ouško nebo kopýtko. Snažily se proto pečlivě a s trpělivostí dokončovaly svoje výrobky.
V závěru pracovního času se na všechny usmívalo stádo hotových oveček a beránků. Děti odcházely s nadšení zpět do školy. Práce se jim líbila a těší se , že ještě někdy návštěvu na DDM zopakujeme.

Mgr. Iva Kakáčová