školní události - exkurze do Třebíče a Dukovan

V úterý 24.6. 2008 se vypravila valná část žáků 9. ročníků na exkurzi. Do autobusu jsme nastoupili v 7.30 hodin a před 9. jsme vystoupili v Třebíči. Tam jsme si prohlídli baziliku Sv. Prokopa, Židovské město a židovský hřbitov. Všechno památky, které jsou pod křídly UNESCO. A nutno podotknout, že jsou skutečně nádherné. Zvláště židovský hřbitov nás okouzlil svým klidem a krásou.

Po obědě jsme se vydali k elektrárnám Dalešice (vodní, přečerpávací) a Dukovany. Mnoho objížděk na místních komunikacích nám nakonec nedovolilo přijet blíže k Dalešické přehradě, ovšem jadernou elektrárnu Dukovany jsme si prohlídli zblízka. Exkurze trvala dvě hodiny a dověděli jsme se mnoho nových věcí nejen o elektrárně, ale i o zabedněnosti mnohých našich politiků.

Cesta zpět by nestála za zmínku, kdybychom neviděli obrovskou bouři. Naštěstí nás zachytil pouze její okraj a tak jsme mohli uhánět k domovu.

Žáci 9. ročníků