školní události - project HOUSE

V průběhu celého měsíce října jsme v 5. ročníku probírali v anglickém jazyce téma House – dům. Jelikož je to téma pro žáky zajímavé a užitečné, rozhodli jsme se je rozšířit a zpracovat do projektu.

V pracovních činnostech jsme vytvářeli jednotlivé pokoje a protože je nás hodně, vznikly na závěr tři domy (každý do jedné jazykové skupiny), kterým nechyběla kuchyně (kitchen), jídelna (dining room), obývací pokoj (living room), koupelna (bathroom), ložnice (bedroom) ani dětský pokoj (children´s bedroom). Ke každému pokoji žáci vyrobili také sadu pexesa s rozšířenou slovní zásobou. Na to, jak se jednotlivé pokoje povedly, se můžete podívat ve fotogalerii.

za učitele Aj Michaela Smejkalová