školní události - LVK Soláň

Od soboty 12. ledna do soboty 19. ledna se žáci sedmých ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v Beskydech na Soláni. Naše škola sem jezdí už léta a zkušenosti ukázaly, že toto místo je jako stvořené pro školní lyžařský kurz. Máme tu dobré podmínky jak pro sjezdové lyžování, tak i pro běžecké lyžování. Velkou výhodou je, že svah svou náročností odpovídá výkonnosti žáků. Nemusíme ani nikam docházet: lyžárnu máme pár kroků od chatek a sjezdovka je přímo pod okny.

Vloni jsme nastupovali do autobusu se strachem, protože sněhové podmínky byly velmi špatné. Štěstí nám však přálo a napadnul nám sníh. Letos byly podmínky o chloupek lepší, ale obavy při nástupu nám zůstaly. Štěstí se na nás však opět usmálo a my prožili celý týden na sněhu. Sice to nebylo zcela ideální, ale na druhou stranu jsme příliš netrpěli :-)

Z toho, co nám děti pověděly a napsaly lze usoudit, že se jim pobyt líbil a ještě dlouho budou vzpomínat na mnoho nových zkušeností a zážitků.

Cesta autobusem byla úplně super. Po příjezdu jsme si protáhli nohy dvěma cestami s těžkými batohy. Rozdělili jsme se do chatek, vybalili si  a hned sme se těšili na lyžování. Na svahu jsme se rozdělili do čtyř skupin. Postupem týdne jsem se učili jezdit na sjezdových i běžeckých lyží. V pátek jsme završili LVK závody, jejichž výsledky byly velmi vyrovnané. Celý pobyt byl završen úžasnou diskotékou, na které se všichni dobře bavili.

V našich chatkách jsme se lépe poznali. Celkový pobyt byl úžasný, se vším jsme spokojení.

Ubytování bylo skvělé, jídlo také. Bylo to tu super. Líbily se nám i přednášky. Škoda jen toho že nebyl sníh. Závěrečné hodnocení: 1

Lyžařský kurz se mi moc líbil, protože jsem se tady naučila alespoň trochu lyžovat. Sou zde dobrá jídla, ale přísní šéfy. Chaty jsou také dobré. Ze začátku jsem se na lyže bála a teď už se vůbec nebojím. Myslím že lyžařský kurz stojí určitě za to a také bych chtěla nejvíc poděkovat panu učiteli Krejčířovi protože mně naučil dobře lyžovat. Lyžařský kurz je super a těším se až pojedeme zase. Sem moc spokojená. A také jsem se bála na vleku, ale už se také nebojím díky panu učitelovi a paním učitelkám. Určitě bych tento lyžařský kurz doporučila svým kamarádkám.

neděle
  pondělí