školní události - činnostně nejen v matematice

IV.A

Nejen v matematice, ale i v ostatních předmětech pro nás paní učitelka zařazuje zajímavé činnosti, při kterých sami vyhledáváme nové informace nebo opakujeme probrané učivo. Například při opakování vlastivědného učiva „České země v pravěku“ a „Velkomoravská říše“ jsme si ve skupinkách po 3-5 vybrali dvě otázky a stručně na ně odpověděli. Informace jsme si vyhledali v dostupné literatuře, potom jsme si k tématu vyrobili leporelo a svoji práci předvedli spolužákům.

O tom, že život je ukryt i ve zdánlivě neživém, se přesvědčujeme v přírodovědě, kde provádíme pokus s bramborovou hlízou a kořenem petržele. Pozorovali jsme klíčení na misce s vodou. Po vyklíčení jsme vše přesadili do květináčů a nyní pozorujeme růst těchto rostlin. Tak jsme si vytvořili malou zahrádku na okenním parapetu.

K nejvýznamnější sportovní události letošního roku –OH vyhledáváme nejrůznější informace a vyvěšujeme je na nástěnku pro ostatní spolužáky. Ve čtení se společně seznamujeme s knihou našeho spolužáka Patrika -„Asterix a olympijské hry“.

O významu, vlastnostech, zajímavostech a pěstování pokojových květin a nejrůznějších bylin nám poutavě vyprávěl zahradník pan Ing. Kopřiva a jeho spolupracovnice N. Alexová ze zahradnictví v Šebrově. Ti mezi nás přišli v pátek 2.5. u příležitosti Dne zdraví na naší škole. Po seznámení s jednotlivými exempláři jsme soutěžili v právě získaných znalostech. Pro ty, kteří prokázali nejlepší znalosti, nechyběly odměny od pana zahradníka v podobě pěkné pokojové květiny a několika bylin. Na závěr dostal každý z nás dárek, rozkvetlou petunii, kterou budeme doma dále pěstovat. Beseda se nám všem velmi líbila.

Žáci IV.A