fotogalerie - osmáci v Praze

Osmáci v Praze (tisková zpráva)

Zeme_krasna_6

Ve čtvrtek 19. října si žáci ZŠ Blansko, Salmova 17 přivstali, aby mohli zhlédnout výstavu Země krásná, neznámá. Tato výstava se konala v Praze na Kampě.
Vstávali jsme velmi časně, ale cesta nám ubíhala jako voda. A než jsme se nadáli, byli jsme v Praze na hlavním nádraží. Odtud jsme se vydali vstříc novým zážitkům a vědomostem. Po cestě na výstavu jsme obdivovali krásy našeho hlavního města, např. Pražský orloj, sochu sv. Václava, Národní muzeum atd.
Jak již z názvu výstavy vyplývá, šlo o unikátní záběry francouzského fotografa, který dokázal zachytit lidi, flóru a faunu z různých koutů světa, následky ničivých živlů a hlavně překrásné přírodní jevy. Velice se nám líbil nápad pořadatelů, kteří sestavili velkou mapu světa, kde byla místa, odkud jednotlivé obrazy pocházejí. Autorem fotografií je Yann Arthus Bertrand, který je odborníkem na letecké snímky,
Výstava se nám velice líbila a troufáme si říci i za ostatní, že "matka příroda je mocná čarodějka".Dík patří paní učitelce Jitce Varhánkové a ostatním vyučujícím, kteří tuto exkurzi pro nás připravili.

žáci 8. tříd, ZŠ Blansko, Salmova 17

Autor výstavy Zeme_krasna_2 Zeme_krasna_3 Zeme_krasna_4