školní události - výlet 4.A a 4.B

Ve středu 30. 5. jely společně třídy 4.A a 4.B na školní výlet do KELTSKÉ OSADY –ISARNO u Letovic. Ráno se děti sešly u školy a společně se vypravily na vlak, odkud odjely do Letovic. Z vlakové zastávky je čekala skoro hodinová vycházka do osady, která je umístěna v prostorách bývalého kamenného lomu. Hned u vchodu se nás ujal keltský bojovník, který nás seznámil s pravidly chování v osadě i s programem, na nějž jsme se všichni těšili. Postupně jsme procházeli jednotlivými dílnami i keltskými příbytky. Na každém stanovišti jsme se dozvěděli o jednom z keltských řemesel. Byli jsme na návštěvě u kováře, zemědělce, hrnčíře, tkalce, truhláře i stavitele. Celým putováním nás provázela štěňata a mohli jsme krmit kozy, ovce, či černé vepře. Po programu se mohlo střílet z luku nebo povozit na koni. Součástí programu byla také ukázka bojové jízdy na koni a zacházení s dobovými zbraněmi. V osadě bylo možné zakoupit si keramiku, různé dřevěné , kovové i vlněné výrobky. Na závěr celého dne nás skupina Štvanci provedla zábavnou formou dějinami od příchodu praotce Čecha na naše území až do doby vlády Přemyslovců. A pak už jen cesta domů. Výlet se všem líbil a v KELTSKÉ OSADĚ - ISARNO zase někdy nashledanou!

Iva Kakáčová