školní události - výlet 1.A a 1.B

29. 5. 2007

Už v zimě se nám dostala do ruky nabídka Ekocentra Brno na zajímavé výukové programy pro děti. Zaujalo nás téma Stromy, a tak jsme tuto nabídku přijali. Brzy ráno, za deště, jsme se vydali autobusem do Brna, kde jsme podle mapy a navigování paní učitelky Rybářové, stanuli na ulici Ponávka. Po vystoupání do 5. patra jsme se ocitli v Ekocentru s krásným výhledem na Hády a Vinohrady. Přivítaly nás 2 usmívající se lektorky. Dali jsme si svačinku a rozdělili jsme se podle tříd na 2 skupiny. První, s paní učitelkou Přikrylovou, šla do parku Koliště plnit úkoly tématu Stromy ve městě. Druhá skupinka zůstala v Centru a zabývala se tématem Stromy. Během dopoledne jsme se vystřídali. Děti se dozvěděly spoustu nového, vyzkoušely si pracovat v jiném prostředí, trochu jinak než ve škole, objasnily si recyklaci papíru a za odměnu si vyrobily svůj přírodní papír. Venku se zase seznámily s hustým dopravním provozem v Brně, vzácnými stromy i významem parků vůbec. Náplň obou programů byla pro děti zajímavá, poutavá a plná her. Počasí nám vydrželo bez deště, bylo sice chladněji, ale to nám vůbec nevadilo. Plní dojmů a spokojení jsme se vydali na cestu domů. Nakoukněte do našich fotografií a nechte se inspirovat. Bylo to fajn.