školní události - recitační přehlídka

Příprava na recitační přehlídku

Žáci druhé třídy se v pátek 23. 2. vydali na hodinu čtení do školní knihovny. Pátrali po pěkných básničkách. A objevily je v knížkách básníka Jiřího Žáčka.  1. března pokračovali v cestování za básničkami do Městské knihovny Blansko (ne poprvé ani naposledy).

Velký dík patří paní Křivánkové, která nám zde připravila sbírky básniček a také nám některé přednesla. Děti si básničky vybraly, přečetly a opsaly, aby se jim lépe učily.

V knihovně jsme také měli možnost prohlédnou výstavu ilustrací zajímavé knihy. (viz. foto)

Ve 2. A proběhlo třídní kolo v pátek, ve 2. B proběhne v pondělí a třídy si společně soutěžně zarecitují v pátek 9. března. Nejlepší recitátory ze všech tříd prvního stupně uslyšíme na přehlídce v městské knihovně 14.3.2007! Jednu pěknou básničku Vám všem touto cestou posíláme:

Jiří Žáček

Čertův kvítek

Kde je Vítek,
Čertův kvítek,
vyhlášený postrach dítek?
Skotačí a rošťačí,
Celý den mu nestačí.

Ustavičně pusou mele,
Skáče v botách do postele,
polévku jí vidličkou,