školní události - olympiáda žáků 1. ročníků

Dalibor Švéda Martina Hlaváčková
Vendula Vitouchová Natálie Nejezchlebová
Markéta Gregorová

Brzy ráno vyrazilo 9 prvňáčků s paní učitelkou Rybářovou na svou velkou Olympiádu.Cesta autobusem proběhla v pohodě a dorazili jsme na místo, kde nás čekala vyzdobená škola a její sportoviště. Závodníci dostali čísla a bylo nám moc líto, že jsme je museli dát dopředu – na krásné logo naší školy.
Začalo se průvodem výprav a slavnostním zahájením. První disciplínou byl maratón – běh na 400 m. Markétka Gregorová perfektně rozběhla 7. rozběh, celé 1. kolo udávala tempo a pak ji vystřídala ve vedení Vendula Vitouchová, těsně stíhána Martinkou Hlaváčkovou. To byl boj! Daleko za sebou nechaly zbytek děvčat ze 7. rozběhu z ostatních škol..Celý stadion fandil taky klukům. Vyhládlí po maratónu jsme se šli posilnit svačinkou.
Po návratu se obloha zatáhla, začalo hřmít a objevily se první kapky deště. Museli jsme se zabalit do pláštěnek a pak schovat do stanu. Naštěstí bouřka nepřišla a po půl hodině se dal odstartovat běh na 50 m. Většina našich závodníků si zlepšila svoje výkony ze školy. Bohužel se nám to nepovedlo ve skoku z místa.
Žáci Opatovické školy pro závodníky připravili cestu Pohádkovým lesem.Potkali jsme se s šašky, piráty a od čarodějnic je musela vysvobodit dokonce paní učitelka. Závodníci splnili zadané úkoly hravě.
Pak nás ale zavolali na hod kriketovým míčkem. Získali jsme tam naše nejlepší umístění – 8. místo díky Vendě Vitouchové. I když jsme nezískali žádnou medaili, rádi jsme se zúčastnili a do příští Olympiády 2008 svoje výkony rozhodně vylepšíme.
Dali jsme si oběd a pak jsme počkali na vyhlášení výsledků. Dostali jsme tašku plnou cen útěchy – jablíčka, čokoládky a super cenu – ŠPAGETY. Domluvili jsme se na společné konzumaci – ve škole je spolu někdy uvaříme, posypeme sýrem a polejeme kečupem. MŇAM. Všichni jsme se už těšili domů.

Naše nejlepší výsledky ( konkurence 23 škol , 195 závodníků, byla veliká)
V každé disciplíně bylo 75 – 88 závodníků, takže naše umístění je SUPER
Všechny výsledky jsou k dispozici ve třídách 1. A a 1. B