školní události - netradiční dopoledne

Na ZŠ a MŠ Salmova je tradicí, že žáci 8. tříd mají patronát nad prvňáčky a pomáhají jim lépe se aklimatizovat v novém prostředí.
Tento projekt se nazývá Spolužáci a kamarádi a slouží k prohloubení vztahů mezi žáky prvního a druhého stupně.
Dne 21.6. 2007 se uskutečnila dlouho plánovaná akce. Žáci 8.C, zapojení do již zmiňovaného projektu, připravili svým malým kamarádům z 1.A netradiční rozloučení se školním rokem. Pro žáky byly připraveny dva programy. Opičí dráha v naší tělocvičně a stopovaná s plněním různých úkolů v okolí školy. Po stopované jsme si společně zahráli míčové hry. Po skončení jsme ocenili vítěze i poražené sladkými odměnami a společně jsme odešli na oběd.
Tato vydařená akce byla již pátou v tomto školním roce a potěšila malé i velké. Přestože účelem bylo potěšit prvňáčky, byla přínosem i pro nás, žáky osmé třídy. Získali jsme cenné zkušenosti s organizací podobných projektů, lépe jsme se poznali v kolektivu a tato akce přinesla radost samozřejmě i nám.

Karolína Burdová a Petra Čermáková 8.C