školní události - projekt interaktivní testy v matematice

Projekt je určen ke zvýšení kvality výuky matematiky a počítačové gramotnosti žáků na II. stupni základní školy. K jednotlivým tematickým celkům v 6. a 7. ročníku jsme připravili soubor interaktivních testů, které respektují individuální schopnosti žáků. Pro řešení testů z Geometrie jsme využili program Cabri Geometrie II Plus. Součástí projektu bylo vybudování počítačové učebny v informačním centru školy, což zlepšilo podmínky pro využití počítačů v dalších vyučovacích předmětech.

V níže uvedených odkazech najdete drobnou ukázku projektu. Nejsou zde vůbec zastoupeny úlohy, které využívají program Cabri (jeho přítomnost ve vašem počítači, je pro správnou činnost nutná!). Také technické řešení je zde ochuzeno o mnohá propojení.

Pokud chcete získat více informací o tomto projektu, případně pokud by se vám líbil a chtěli byste jej používat, napište nám na adresu: info@zssalmova.cz Rádi s vámi budeme spolupracovat.

Kolektiv autorů

O projektu

Desetinná čísla - zaokrouhlování - obtížnost A Desetinná čísla - zaokrouhlování - obtížnost A - výsledky
Jednotky objemu - obtížnost A Jednotky objemu - obtížnost A - výsledky