fotogalerie - slavnosti slabikáře

Velký svátek prvňáčků proběhl 21. 6. 2006 ve spolupráci s Knihovnou města Blanska. Žáci 1. A a 1. B předvedli rodičům a vedení školy, jak umí číst přímo v prostorách městské knihovny. Diplom knihovny, upomínkový list i knížku (od rodičů a školy) dostaly děti nejen za čtení ale také za recitaci. Z knihovny zamířily třídy do cukrárny na sladkou studenou odměnu. Ve škole po svačině si žáčci připili dětským šampaňským a už se těšili na představení starších kamarádů. 8. A zahrála pohádku 1. A a 8. B si připravila loutkové divadlo pro 1. B.  Osmáci se přidali ke gratulaci k slavnosti slabikáře a do nové knížky udělali dětem pěkné záložky. Aby nebylo pohádek málo, viděly ještě děti pohádku O dvanácti měsíčkách na videu.

Žáci 1. A i 1. B už ví, že i knížka může být kamarád.
Všichni dětem přejeme samé příjemné chvilky s knížkou.
Třeba s učebnicí……. :o)

Děkujeme všem dospělým, kteří dětem v knihovně zatleskali a děkujeme žákům osmých tříd, kteří si pro děti připravili program a jejich třídním.

Paní učitelky 1. A a 1. B