fotogalerie - pohár rozhlasu - krajské kolo

Atleti ze ZŠ Salmova třetí v kraji

Ve čtyřech kategoriích soutěžila atletická družstva základních škol v krajském finále Poháru Rozhlasu v Břeclavi. Blanensko reprezentovaly vítězné týmy z okresního kola. ZŠ a MŠ Blansko, Salmova v kategorii mladších a starších žáků, mladší žákyně ze ZŠ TGM Blansko a starší žákyně ze ZŠ Slovákova Boskovice.
Děvčata z Boskovic, pod vedením p.u. Hrdličkové obsadila po vyrovnaných výkonech čtvrté místo. Mladší žákyně z TGM, které připravovala p.u. Polová, skončily šesté. Navíc Ševčíková obsadila druhé místo v běhu na 600m časem 1:52min. Mladší žáci ZŠ a MŠ Salmova doplatili na špatnou předávku ve štafetě a umístili se až na osmém místě. K lepšímu výsledku jim nepomohlo ani to, že Martin Kakáč zvítězil v hodu míčkem výkonem 71m a Štěpán Havlíček byl v téže disciplíně třetí.
Největšího úspěchu dosáhli starší žáci, vedení p.u. Krejčířem, kteří v konkurenci nejlepších škol kraje získali bronzový pohár za třetí místo. Ani v soutěži jednotlivců si blanenští nevedli špatně. Karel Brychta 60m - 7,6 s - třetí místo, Pavel Hrazdíra 1500m - 4:50,3 min - 3.místo, Tomáš Popelka skok daleký - 564 cm - třetí místo, skok vysoký - 172 cm - třetí místo.